Saturday, May 26, 2012

After the rain comes the sun!


Lindi <3 

Wednesday, May 23, 2012

In Black .
Dje vesha kete fustanin e gjate me qizme te hapura qe jan fiks per kete kohe .. Dita ishte e bukur, edhe pse ne mengjes kishte shum shi, pasdite nuk ishte asnje re e vetme ne qjell .. e quditshme shum kto gjera vetem ne Tirane ndoshin [:P] .. Fotot si gjethmon i beri Armandi ju sygjeroj qe ta ndiqni blogin e tij se vertet bene foto te mahnitshme     http://armandobode.blogspot.com/ 

                                              Enyoj the new post Ninna xx

Tuesday, May 22, 2012

How to : Faux Caviar Nails .

Seven Steps to faux caviar nails . There are few things more relaxing than sinking into a lazy boy chair in a nail salon to get your hands pampered and massaged.  Of course this comes with a price (usually upwards of 20E ), which is why I’ve learned how to give myself a manicure that rivals most salons.  Hope you like it  .. and try it in your homes ..   
 

Photo: courtesy of Stefanie Lee
                                                               Xoxo Ninna .

Tuesday, May 15, 2012

Mario Testino's Home in Vogue !

Kohen me te madhe te dites e kaloj me Arkitekturen , jam studente ne vitin e pare por kam mbaruar kater vite per dizajn Interieri. Prandaj vendosa ta beje edhe kete postim .. 
Shtepia e Mario Testinos ne revisten Vogue eshte nje enderr ...Veprat , Arti i kombinuar  me mobilje te mahnitshme dhe skulpture eshte me te vertete diqka fenomenale ..  


Enjoy it !  
                                                                  Xoxo, Ninna 

Sunday, May 13, 2012

Call It Spring -This was a good week, even thougt it felt absurdly long ( at one point I was convinced the days were moving backwards).But it was also well balanced - with sone great sttuf doing ,out with friends , beautiful weather , and a night to myself were I ate ice-cream :P while watching TV. Somtimes it's those classier moments that make for the perfect ending to a long day . Also wanna thank the photographer Armando for wonderful photos ..  Have a nice week ! 

Monday, May 7, 2012

Hello Monday !


Pershendetje te gjitheve , ja ku po rikthehem prap me foto te reja edhe me nje veshje krejtesisht verore .. duke ju falemderuare shum  Armando Bode per keto foto dhe duke ju thene qe eshte nje  fotograf i mrekullueshem , si dhe ne asistenc te Lindes. Dy njerez shum te mir qe po me ndimojn shum me blogun. Persa i perket veshjes kohet e fundit jam fiksuar per tendecat e fundit e sidomos me kete ngjyre roze keshtu kur pash ket fustanin asimetrik te mrekullueshem ne Mango e ndjeva nevojen per ta blere ate :) .Perveq kesaj dua ta shikoni kete qanten e veqant me plot ngjyra qe shkon me gjdo veshje te ketij sezoni .  Mos haroni te me ndiqni prap .. Have a Great Tuesday !